Prezentujemy plakat promocyjny konkursu plastyczno-filmowego organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie
Prezentujemy plakat promocyjny konkursu plastyczno-filmowego organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie
Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 5 stycznia 2021 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarła nasza koleżanka Renata Wiśniowska.
"Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności, która obezwładnia i zabiera w nieznane, kradnąc drogą nam osobę, przeszywa serce bólem i zostawia w nim swoje piętno, które przypomina jacy jesteśmy wobec niej bezsilni".
Renata Wiśniowska
1969 - 2021
NAUCZYCIEL PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
W LATACH 1990 - 2020
Pani mgr Renata Wiśniowska pracę zawodową rozpoczęła w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Paczkowie 01 września 1990 r. jako nauczyciel wychowania fizycznego, a po ukończeniu studiów podyplomowych również jako nauczyciel informatyki. W trakcie całego okresu pracy dała się poznać jako pracownik bardzo dobrze przygotowany do trudnego zawodu nauczyciela. Zdobywała kolejne stopnie awansu zawodowego, w roku 2004 uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Była osobą bardzo ambitną, niezależną i wiarygodną. Należała do nauczycieli czynnie uczestniczących w różnych dziedzinach życia szkolnego, umacniających dobre imię szkoły w środowisku kulturalnym i społecznym gminy. Żyła sprawami szkoły, cieszyła się sukcesami sportowymi. Miała duży szacunek wśród nauczycieli i pracowników oświaty pełniąc wieloletnią funkcję Prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Paczkowie.
Była organizatorką wielu wycieczek i imprez szkolnych dla dzieci i pracowników szkoły. Jako wychowawca miała szczególny dar w kontaktach z dziećmi i rodzicami, potrafiła dotrzeć do ich serc i umysłów. Szanowała ich wolność, zyskując tym samym sympatię i oddanie swoich podopiecznych.
Od pewnego czasu wiedzieliśmy, że Pani Renata choruje. Do końca jednak nie mówiła wprost, co jest powodem tych problemów. Postanowiła walczyć sama, wspierana przez najbliższych. Nas pewnie nie chciała zajmować swoimi sprawami, a może i oszczędzić nam tego, co sama przeżywała – taka właśnie była. W ostatnich dniach towarzyszyła jej ukochana córka, mąż i rodzina.
Żegnamy naszą koleżankę Renatę, dziękujemy za Jej pracę, zaangażowanie w sprawy szkoły i Jej obecność wśród nas, jednocześnie głęboko wierząc, że Jej śmierć nie kończy się tym fizycznym rozstaniem, a pamięć duchowa i modlitewna pozostanie nadal miedzy nami, aż do spotkania w wieczności.
Drogiej córce, mężowi, mamie i całej rodzinie zmarłej Renaty w imieniu Grona Pedagogicznego, Pracowników Administracji i Obsługi, Uczniów i Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie składamy serdeczne wyrazy współczucia.
Droga Renato – spoczywaj w pokoju.
Księga kondolencyjna znajduje się w holu przy głównym wejściu do szkoły. Jest dostępna od 07 do 22 stycznia 2021r. w godzinach od 7.30 do 14.00.
Dyrektor Urszula Marszałek
Na zbliżające się tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, które będą inne niż zwykle, przełamując wigilijny opłatek, życzymy aby Nowonarodzony Chrystus napełnił serca niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarą, która rozjaśni nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłością, która w każdym człowieku potrafi dostrzec promyk dobra oraz zawsze jest gotowa przebaczyć.
Wszystkim życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, zdrowia, radości i życzliwości w gronie najbliższych i przyjaciół. A błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy przez Nowy 2021 Rok.
Dyrektor PSP Nr 3 w Paczkowie
Urszula Marszałek
Niech magia Świąt Bożego Narodzenia
wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,
a blask gwiazd przypomina,
że czasem wystarczy tylko
wypowiedzieć życzenie...
Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń!
Niech w Święta Bożego Narodzenia w Naszych domach zagoszczą
zgoda, , uśmiech i dostatek.
Niech świąteczne chwile będą czasem spokoju i szczęścia ,
radości oraz oderwania od codzienności.
Niech przez cały rok nie braknie dobrego zdrowia , bliskości i miłości!
Szczęśliwych, radosnych,
przeżytych w zgodzie
ze światem i z sobą samym,
pełnych życzliwości i miłości
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku !
Przed nami dni wolne od nauki - przerwa świąteczna i ferie zimowe czyli...czas kolędowania i spotkań rodzinnych (w małym gronie). Przed nami troszkę odpoczynku, leniuchowania , a może i nudy (zwłaszcza w czasie ferii zimowych). Co robić w domu, gdy „nie ma co robić”? Może jakieś sposoby na nudę w czasie ferii? Bo przecież nuda to nieciekawe słowo. A szkoda! Bo oznacza świetną szansę na zrobienie czegoś niespodziewanego i przede wszystkim czegoś dla siebie.
Oto lista naszych propozycji dla Was, czyli "Coś na długie zimowe wieczory ".
Tak więc: Co warto obejrzeć?, Czego posłuchać?, Co przeczytać? W co zagrać?.
Aktywne sposoby na czas wolny:
1.Polecamy super filmy:
- Harry Potter- nasza ulubiona seria filmów , jest ich aż 8.
- Kronika świąteczna 1 i Kronika świąteczna 2- dwa bardzo fajne filmy świąteczne.
- Był sobie pies - ciekawy przygodowy film z łezką w oku .
- i wiele innych super filmów: Bridge Jones 1,2,3, serial Friends, The Kissing Booth Love Actually, Listy do M., Titanic, Jak długo jeszcze, Daleko jeszcze, Gwiezdne wojny,
Kronika świąteczna, serial Ania Nie Anna, Zamiana z księżniczką, Alicja w Krainie Czarów
W głowie się nie mieści, Klaus, Grinch, Odlot, Shrek, Holiday, Kluseczka, Immenhof, Smerfy, Jestem M, Czarodziejka Lili ratuje Święta...i oczywiście Kevin sam w domu.
2. Polecamy dobrą muzykę:
- kolędy świąteczne i pastorałki np. Bóg się rodzi, Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem,
Do szopy, hej pasterze...
- inne utwory, które wprowadzają świąteczny nastrój :Let it Snow, All I Want For Christmas, Merry Christmas Everyone, Last Christmas, Santa tell me, Rockin’ around the Christmas tree
oraz wiele więcej innych piosenek/zespołów: Queen, U2, Sorry Boys, Daria Zawiałow, Twenty one pilots, G-Eazy, Billie Eilish, Coldplay, Travis Scott, Sabrina - Thumbs, HRVY- personal, Marshmello-Happier, Sobel-daj mi znać, Chromance-Wrap Me in Plastic, Las Ketchup-Asereje, Amy Macdonald-this is the Life.
3. Polecamy ulubione książki :
- Dziennik cwaniaczka- polecana cała seria, ponieważ potrafi rozbawić i poprawić humor.
- Opowieści z Narnii - ta książka może wprowadzić zimowy klimat.
- jest oczywiście więcej świetnych i ciekawych książek np. Psiego Najlepszego, Ania z Zielonego Wzgórza, Zew Krwi, Był Sobie Pies 1,2, Hobbit, Mikołajek,Lolek, Akademia Pana Kleksa, Harry Potter, Opowieści wigilijne, Enola Holmes
4.Polecamy fajne gry:
- Monopoly- gra, w którą można grać wieczorami wraz z rodziną.
- Był sobie człowiek- edukacyjna i ciekawa gra. Dzięki niej poznasz wiele ciekawostek i dużo się dowiesz!
- Kalambury- gra, którą zna każdy. Bardzo zabawna i nigdy się nie znudzi.
- i wiele innych tj: Chińczyk, Warcaby,Jenga, Scrable, Milionerzy, Eurobizness, Nie śmiej się, Uno, Dablle, Zgadnij Kim Jesteś, Ego, 5 sekund, Gra do góry nogami, Rach ciach, Państwa Miasta, Statki, Gry karciane,
Jeszcze kilka innych pomysłów:
Przepis na pierniczki:
SKŁADNIKI
OK. 30 SZTUK
2 szklanki (320 g) mąki pszennej
2 łyżki miodu
2/3 szklanki cukru
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
20 g (1 torebka) przyprawy piernikowej (najłatwiej gotowej lub DOMOWEJ)
2 łyżki masła
1 jajko (+ dodatkowo 1 jajko do posmarowania)
około 1/4 szklanki ciepłego mleka
PRZYGOTOWANIE
Mąkę przesiać na stolnicę, wlać rozpuszczony gorący miód i wymieszać (najlepiej nożem). Ciągle siekając, dodawać kolejno cukier, sodę i przyprawy, a następnie masło i jedno jajko.
Dolewając stopniowo (po 1 łyżce) mleka zagniatać ręką ciasto aż będzie gładkie, jednolite i będzie przypominało ciasto kruche (możemy nie wykorzystać całego mleka). Dokładnie wyrabiać ręką przez około 10 minut.
Na posypanej mąką stolnicy rozwałkować ciasto na placek o grubości ok. 1/2 cm. Foremkami wykrajać pierniczki. Układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia w odstępach około 2 cm od siebie.
Wierzch posmarować roztrzepanym jajkiem (niekoniecznie jeśli pierniczki będziemy dekorować) i piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni (góra i dół bez termoobiegu) przez ok. 10 - 12 minut, w zależności od grubości.
.
Na długie, zimowe wieczory niezastąpiona jest herbatka z imbirem i cytryną,
gorące kakao lub gorąca czekolada z piankami!!!
I na poprawę humoru:
Sąsiad puka do drzwi sąsiadki i pyta:
– Mogłabyś mi pożyczyć soli?
– Nie.
– A cukru?
– Nie.
– A może chociaż mąki?
– Nie.
– A czy w ogóle jest coś, co mogłabyś mi pożyczyć?
– Tak. Mogę ci pożyczyć Wesołych Świąt!
Miło nam poinformować, że uczennice PSP nr 3 w Paczkowie zostały laureatkami konkursu plastycznego "Człowieku podaj łapę".
Malwina Wylezińska zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 11-15 lat. Maja Ruducha zajęła III miejsce w kategorii wiekowej 11-15 lat. Aleksandra Pająk zdobyła "Nagrodę publiczności". Wyniki konkursu dostępne są na stronie internetowej http://www.paczkow.eu/index.php/za-nami/637-konkurs-plastyczny-2 .
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich uczniów i sympatyków Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie, dużo uśmiechu, zdrowia, szczęścia i serca
życzy dyrektor – Urszula Marszałek
Wielu pięknych niespodzianek,
równie pięknych chwil bez liku,
śniegu, łyżew, nart i sanek,
żadnych przeszkód w życiu.
Niezmiennej pogody ducha,
a także spokoju i wiary w siebie,
dużo śmiechu i swobody,
słodkich pierników i pięknych bajek
życzymy w dniu Mikołajek!
Samorząd Uczniowski
24 listopada 2020 r. wolontariusze wybrali się na paczkowski cmentarz w celu realizacji zaległej z powody pandemii akcji charytatywnej „Światełka pamięci”. Znicze zapłonęły na starych, opuszczonych i zapomnianych grobach. Dla tych, którzy odeszli i nie ma ich już wśród nas. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podarowali nam znicze na ten cel.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych. Zawsze warto być życzliwym, bowiem proste gesty, zwykłe miłe słowo mogą odmienić czyjś dzień. Według powszechnego powiedzenia, otrzymujemy w zamian to co sami dajemy. Jak stwierdziła Matka Teresa z Kalkuty:
„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie”
Serdecznie pozdrawiamy Uczniów, Nauczycieli,
Dyrekcję, Pracowników,
Rodziców oraz Przyjaciół Szkoły.
Życzymy wszystkim spokojnych chwil,
serdeczności oraz życzliwości każdego dnia.
Samorząd Uczniowski
Biblioteka jest miejscem zaczarowanym:
Blisko tu do bajki i prawdy,
Do uśmiechu, do wzruszeń…
Kto wymyślił takie święto?
W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Obchodzone jest w październiku.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W tym roku szkolnym warunki nie bardzo sprzyjają świętowaniu. Wciąż wisi nad nami widmo zagrożeń epidemicznych. Mimo obowiązujących ograniczeń, biblioteka zorganizowała KONKURS PLASTYCZNY dla klas 1-4, który polegał na tym, aby uczniowie wraz z wychowawcami, z pomocą rodziców ozdobili drzwi swojej klasy, nawiązując do wybranej książki, bajki lub wiersza.
Po konsultacjach postanowiono przyznać nagrody dla wszystkich klas biorących udział w konkursie:
I miejsce- 1b, 2a, 3a,3b, 4a
II miejsce- 1a, 2b
Wszystkie prace zaprezentowane są na drzwiach w holu szkoły. Nagrody zostaną wręczone w terminie uzgodnionym z wychowawcami klas już po powrocie do szkoły.
Ponadto, klasy młodsze brały udział w zajęciach czytelniczych pod hasłem:
- wokół wierszy Juliana Tuwima
- zwierzęta w wierszach Jana Brzechwy
- wszyscy znamy i kochamy ,,Przygody Koziołka Matołka’’ Kornela Makuszyńskiego
- „Przygody Szewczyka Dratewki’’ Janiny Porazińskiej
Uczniowie poznawali wesołe przygody bohaterów bajek, wykonywali ilustracji i rozwiązywali krzyżówki. Przedstawione bajki bawią i uczą, a przygody są pogodne i przyjazne, pozbawione agresji i przemocy.
Szanowni Rodzicie i Opiekunowie
Poniżej znajdują się kryteria wraz z regulaminem użyczenia sprzętu komputerowego oraz wniosek o wypożyczenie laptopa.
KRYTERIA_UZYCZENIA_SPRZETU_KOMPUTEROWEGO_W_PUBLICZNEJ_SZKOLE_PODSTAWOWEJ_NR_3.pdf
Szanowni Rodzice / Opiekunowie
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
Oznacza to, że uczniowie klas szkół podstawowych do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Od poniedziałku, 9 listopada br. Szkoła zapewnieni funkcjonowanie świetlicy szkolnej w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwiamy uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób wg ustalonego harmonogramu, który znajduje na stronie internetowej szkoły.
Z poważaniem –
Dyrektor szkoły Urszula Marszałek
„Powstańcy walczący z oddaniem za kraj,
Chcieli zmienić Polskę w raj.
Więc podziękuj mój kochany,
za te wszystkie ich bolesne rany.
Dla naszego dobra się poświęcili,
Pragną jedynie, abyśmy się za nich modlili.
Pamiętaj więc tę datę na każdym kroku,
obchodząc uroczyście rocznicę każdego roku.”
W tym roku szkolnym ponownie wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Biorąc udział w projekcie chcemy ocalić od zapomnienia Osoby, ich poświęcenie oraz upamiętnić i przypomnieć wydarzenia, które miały miejsce w 1944 roku.
Dzięki dostępnym materiałom, dzieci i młodzież mogła zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.
Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.
Zapamiętamy na zawsze, że to Wy ginęliście na polu walki – Bohaterowie, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju.
„Nauka to czary, które naprawdę działają”
Kurt Vonnegut
„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika to książka, w której główni bohaterowie nie tylko korzystają z wielu wynalazków, ale również sami je tworzą. Są to przede wszystkim przedmioty zdalnie sterowane, skomputeryzowane, elektroniczne.
A czy można stworzyć ciekawy wynalazek z prostych materiałów, ucząc i bawiąc się przy tym jednocześnie? Siódmoklasiści kolejny raz udowodnili, że dla chcącego nic trudnego, że można skonstruować niezwykły, ciekawy, mniej lub bardziej przydatny wynalazek z prostych materiałów
Uczniowie pracowali indywidualnie lub w parach. Ich zadaniem, oprócz zbudowania wynalazku było zaprezentowanie go, eksponując zalety danego przedmiotu. Ich twórczość i pomysłowość zaskoczyła odbiorców. Wśród wynalazków znalazły się między innymi: Śmietek, NAP, Miotek, Magiczna Mgiełka. Zabawa była przednia, a pomysły uczniów rewelacyjne.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to,
co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi" - Jan Paweł II
13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz piętnastolecia nadania imienia Jana Pawła II.
To bardzo szczególny dzień w życiu naszej szkolnej społeczności, dlatego przygotowaliśmy się do niego z ogromnym zaangażowaniem. W programie artystycznym wystąpili nasi ósmoklasiści, którym pięknie towarzyszył szkolny chór wraz z solistami.
Pani dyrektor w swoim wystąpieniu złożyła wszystkim pracownikom najlepsze życzenia oraz podziękowała za pracę i codzienny trud. Słowa wdzięczności dla nauczycieli padły także z ust przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców.
Występ podzielony był na dwie części, które stanowiły spójną całość. Uczniowie na początku przedstawili scenkę imitującą spotkanie w kawiarni. Odegrali postacie dorosłych ludzi, którzy wspominali swoich nauczycieli.
"Mój belfer posiewał wokoło słowa
dorodne jak czerwone korale
Udawał, że nie dostrzega
naszych kpiących uśmieszków
i karmił nas cierpliwie ich chlebem
abyśmy zawsze byli głodni...”
Siedząc przy kawiarnianych stolikach, rozmawiali, wspominali, dzielili się przeżyciami ze szkolnej ławy. A wszystko to zostało pięknie ubarwione fragmentami wierszy naszych polskich poetów.
„… mój nauczyciel - legenda
gęsto posiewał w nas słowa
wielkie jak wieże,
do których podawał drabinę
byśmy je mogli napełnić
krwią prawdziwego wzruszenia
On nas nauczył
wypowiadać słowa
o miłości
dobroci,
o krainie słońca..."
Takim wspaniałym nauczycielem - legendą był nasz patron – Jan Paweł II.
To jemu właśnie została poświęcona druga część występu. Występujący uczniowie, stojąc przed widownią, przedstawili najważniejsze fakty z życia papieża. Całość uświetniły przepięknie wykonane przez szkolny chór pieśni. „Tłumy serc”, „Nie zastąpi Ciebie nikt”, „Kochamy Cię” pięknie rozbrzmiewały, wzbudzając w naszych sercach wielką tęsknotę.
Program artystyczny skłonił na pewno wielu z nas do zadumy i refleksji. Warto jeszcze wspomnieć, iż przepiękne jesienne dekoracje cieszyły oko, a prace uczniów przedstawiające papieża ugruntowały nas w przekonaniu, że mamy wielu mądrych, wrażliwych i utalentowanych młodych ludzi.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie,
W związku ze zmianą nauczyciela z muzyki, na naszej stronie został opublikowany plan lekcji ważny od 27.10.2020 r.
Plan lekcji dostępny jest także na platformie Synergia Librus.
Link znajduje się poniżej:
https://psp3paczkow.edupage.org/timetable/
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-klasy IV – VIII SP przechodzą na naukę zdalną od 26 października do 8 listopada 2020 roku.
Jako dyrektor szkoły zwracam się do Państwa z prośbą o zapoznanie się z poniższym materiałem i potraktowaniem go jako pedagogizację rodziców. W załączeniu przesyłam Państwu materiał edukacyjny poświęcony zagrożeniom w sieci.
Wasze dzieci spędzą obecnie dużo czasu przed komputerem, tabletem, telefonem. Dlatego szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na aktywność dzieci i młodzieży w sieci. W związku ze zdalnym nauczaniem ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w Internecie.
Prosimy Rodziców/Opiekunów o:
Zwrócenie szczególnej uwagi dziecku na bezpieczne korzystanie z Internetu.
Przydatne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci znajdują się
https://ose.gov.pl/pakiety-edukacyjne
Nadzorowanie działań dziecka w sieci i rozmawianiu z nim o podejmowanych przez nie aktywnościach.
Zwrócenie uwagi, na to, że spędzonego czasu przy komputerze nie należy niepotrzebnie przedłużać. Przerwy, nawet krótkie są obowiązkowe!
Najnowsze badania dowodzą, że aby zadbać o wzrok należy robić przerwy co 20 minut i koniecznie popatrzeć wówczas przez chwilę (może to być choć minuta, dwie) w dall, najlepiej przez okno, gdy nie mamy innej możliwości.
Zadbanie o to, aby mimo trudnej sytuacji dzieci miały zróżnicowany plan dnia (poruszały się, rozmawiały z rodziną, jadły dala od komputera, komórki itp., porozmawiały telefonicznie z kolegami).
Zwrócenie uwagi, zachowanie czujności, czy dziecko nie jest narażone w Internecie na treści niebezpieczne dla rozwoju psychicznego i moralnego, na niebezpieczne kontakty i inne zagrożenia. Współczesne systemy operacyjne mają charakter wielozadaniowy, a urządzenia przeznaczone w domu ucznia do realizacji zdalnej edukacji mogą zawierać połączenia prowadzące do szkodliwych stron.
Warto zastosować opcje kontroli rodzicielskiej w systemach (na komputerach, smartfonach, tabletach itp.) oraz z dodatkowego oprogramowania. Pamiętajmy o ich aktualizowaniu. Wskazane jest również bezpośrednie monitorowanie działań dzieci w Internecie (szczególnie u młodszych dzieci).
Uczniu:
Wykorzystanie sprzętu komputerowego, tabletu lub telefonu nie powinno odbywać się obecnie w celach rozrywkowych..
Zachowaj ostrożność m. in. w logowaniu.
Zwracaj uwagę czy adresy stron są wpisane poprawnie. Przed kliknięciem w link najedź na niego i sprawdź czy jest poprawnie skonstruowany, czy nie zawiera np. zamiast ukośnika cyfry 1 lub dziwnego dla tego adresu rozszerzenia. Sprawdź, czy strona opiera się o szyfrowany protokół HTTPS. Skorzystaj z testów bezpieczeństwa witryny on-line.
Polecamy materiały i linki, z których mogą skorzystać zarówno uczniowie jak i rodzice:
TWOJE DZIECKO MOŻE BYĆ HEJTOWANE. JAK DZIAŁAĆ !
Wyśmiewanie i nękanie są tak samo niebezpieczne jak przemoc fizyczna. Jak chronić dzieci w takich sytuacjach?
Jak rozpoznać, że twoje dziecko jest ofiarą hejtu?
Nic nie dzieje się z dnia na dzień. Niestety jednak informacja, że nasze dziecko jest ofiarą nękania lub ośmieszania, dociera do nas z opóźnieniem. Dlatego bądźmy czujni, obserwujmy i reagujmy. Powinno nas zaniepokoić, gdy dziecko:
Interesujmy się, co nasze dziecko ogląda w sieci, załóżmy konto na Facebooku i poprośmy, aby nasza pociecha zaprosiła nas do grona znajomych.
Wzmacniajmy nastolatki i uczmy je asertywności. To bardzo ważne!
Gdzie szukać pomocy?
Dyrektor szkoły – Urszula Marszałek
DOWOZY
Miejscowość godzina odjazdu
TRASA A
Stary Paczków godz. 7.45
TRASA B
Ujeździec godz. 7.40
Lisie Kąty godz. 7.45
Unikowice godz. 7.50
TRASA C
Lubnów (do „RONDA” przed Szkołą) godz. 7.00
Pomianów Dolny godz 7.40
TRASA D
Gościce godz. 7.20
Kozielno godz. 7.38
ODWOZY
Miejscowość godzina odjazdu
TRASA A
Stary Paczków godz. 14.00
TRASA B
Unikowice, Lisie Kąty, Ujeździec godz.14.00
TRASA C
Pomianów Dolny godz. 14.05
TRASA D
Gościce godz.14.00
Kozielno godz.14.15
W AUTOBUSIE WSZYSCY UCZNIOWIE ZOBOWIĄZANI SĄ
DO ZASŁANIANIA UST I NOSA ZA POMOCĄ MASECZKI !
Sznowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie
Poniżej znajdyje się Regulamin organizacji pracy szkoły od dnia 26 października 2020 r.
Regulamin_organizacji_pracy_szkoly_od_dnia_26_pazdziernika_2020_r._w_systemie_hybrydowym_.pdf
Powered by aSc EduPage