Kolejny spacer z workiem za nami! Posprzątaliśmy w sobotę kawałeczek naszego świata- jest pięknie! Ogromne podziękowania dla uczestników z klasy 5b, 7a, 7b, 8a, 8b, a największe- dla wspaniałej 5a:)
Posprzątaliśmy kawałeczek naszego świata
- 48
Przygotowanie szkoły do organizacji Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych w dniach 4-5-6 kwietnia 2022 r.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
W związku z planowanymi przez Parafię św. Jana Ewangelisty w Paczkowie dniami Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych, na prośbę Proboszcza ks. Leszka Machulaka, nasi uczniowie, w dniach 4-5-6 kwietnia 2022 r., będą uczestniczyć w tych rekolekcjach.
W związku z czym, zajęcia w szkole i opieka nad uczniami zorganizowane będą w sposób umożliwiający uczniom uczęszczającym na religię na udział w rekolekcjach.
W zakresie sprawowania pełnej opieki nad uczniami w tych dniach, a mianowicie odprowadzenie dzieci do kościoła, opieka podczas rekolekcji w kościele, odprowadzenia dzieci do szkoły, odpowiadać będą nauczyciele uczący daną klasę wg planu lekcji.
Uczniowie nieuczestniczący w rekolekcjach pozostaną pod opieką wychowawców świetlicy.
Młodzieżowe Forum Samorządowe Gminy Paczków MOFUS
16 marca w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Paczków miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie przedstawicieli młodzieży powołanych do Młodzieżowego Forum Samorządowego Gminy Paczków. Naszą szkołę godnie reprezentują:
Lena Glińska z klasy 8B
Michał Zarzecki z klasy 7B
Nowo zaprzysiężonym Radnym MOFUS gratulujemy oraz życzymy powodzenia i sukcesów w realizacji zamierzonych celów.
FESTIWAL WIOSNY 2022
"Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi. Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni. Zdjąłemm z niej zmoknięte palto, posadziłem vis-à-vis. Zapachniało, zajaśniało, ....wiosna, ach to ty. Wiosna, wiosna, ......wiosna, ach to ty”.
W poniedziałek 21 marca przywitaliśmy wiosnę. Tego dnia w naszej szkole odbyła sie fantastyczna impreza – Festiwal Wiosny. Wiosnę przywitalismy więc śpiewająco, kolorowo i z humorem. Uroczystość składała sie z dwóch części.
W pierwszej części Festiwalu wysłuchaliśmy muzycznych talentów wszystkich klas. Każda klasa począwszy od najmłodszych klas do najstarszych zaprezentowała się przed społecznościa szkolną w wokalnych występach. Poziom śpiewanych piosenek był bardzo wysoki, młodzież udoskonaliła swoje wystepy przeróżnymi aranżacjami, pomysłowymi strojami . Było muzycznie, kolorowo i radośnie.
Po występach wokalnych odbyła sie druga część festiwalu – Festiwal Pasji i Talentów.
„To pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas wysoko, daje radość, uczy wytrwałości, walczy ze słabościami, przezwycięża strach. Dzięki niej rozwijamy się”
Tego dnia dusze artystyczne naszej szkoły podzieliły się z nami swoimi pasjami
i talentami, tymi większymi i mniejszymi, które rozwijają gdzieś w zaciszu domowym. Wszystkich ich łączy jedno – kochają to, co robią. Było więc wokalnie, instrumentalne, taneczne i plastyczne.
Pasjonaci malowania i rysowania w pełni rozwinęli swoje skrzydła. Nasi artyści Julia Grinberg, Małgosia Nowak i Michał Zarzecki, Wiktora Klimczak i Zosia Szafarczyk wykonali podczas festiwalu przepiękne prace plastyczne, a tematem przewodnim były postacie bajkowe. Dowodem plastycznych talentów naszych uczniów były wystawy ich prac.
Na scenie podziwialismy występy uczniów, którzy chętnie pokazali nam swoje umiejętności wokalne i taneczne. Na scenie wystapili:
Lena Kwaśnik i Wiktoria Gładysz – taniec nowoczesny
Hania Sasak i Hania Szkwara – śpiew "Cześć jak się masz"
Daria Jankowska – śpiew „Gdy nie masz nic”
Paulina Krzywak i Milena Pardus – "Cyrk wita was"
Milena Marass – makijaż
Antoni Prochera - akordeon "Taniec Eleny"
Lena Glińska, Natalia i Amelia Pater, Zosia Szafarczyk – układ taneczny
Wystkie występy bardzo podobały się publiczności, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i uśmiechami na twarzach odbiorców.
Cieszymy się, że Ci młodzi ludzie zechcieli wtajemniczyć nas w swoje pasje, w swoje talenty. Wszystkim życzymy rozwijania skrzydeł i wielu radości z pasji. Gratulujemy dobrej energii, kreatywności, odwagi i chęci zabawy.
W przyszłym roku z pewnością powtórzymy Festiwal Pasji i Talentów. Czekamy na kolejnych „pasjonatów i talenciaków” , a wszystkich zachęcamy do rozwijania zainteresowań i odkrywania swoich pasji. Bo to one dają poczucie prawdziwego szczęścia. Nie zawsze konieczny jest talent. Bywa, że wystarczy miłość, poświęcenie i wytrwałość, by móc realizować swoją pasję i czuć się spełnionym.
Wszyscy cieszymy się bardzo z nadejścia wiosny, bo….
„Wiosna ma to do siebie, że wszędzie jest śliczna i każde miejsce w świecie barwi w sposób jedyny i niepowtarzalny”.
Życzymy wszystkim pięknej WIOSNY !!!
Dziękujemy młodzieży z klas 8 A i 8 B za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu Festiwalu Wiosny :) :) :)
855
21 marca jest Światowym Dniem Zespołu Downa.
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wyrazili swoją solidarność i pełną akceptację wobec osób z zespołem Downa poprzez przyjście do szkoły w dwóch różnych kolorowych skarpetkach, najlepiej nie do pary – jest to symbol dodatkowego 3-ciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z Zespołem Downa (stąd data 21.03).
W ten sposób przypomnieliśmy, że między nami żyją osoby, które codziennie zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.
Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023
Szanowni Rodzie i Opiekunowie
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie informuje, że od 14.02.2022 r. do 18.03.2022 r. trwają zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.
Poniżej znajdą Państwo Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Paczkowie.
WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_KLASY_PIERWSZEJ.docx
Więcej informacji:
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie (edupage.org)
„Książka moim przyjacielem” - projekt klasy 6a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 6a realizowali projekt edukacyjny „Książka moim przyjacielem”. Celem projektu było wprowadzenie dzieci w świat literatury, wdrażanie do dbanie o książki i szanowanie ich, rozwijanie kompetencji i umiejętności językowych i wzbogacanie słownictwa. Realizacja zaplanowanych działań przebiegała zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pierwszym etapem było odwiedzenie biblioteki szkolnej z uczniami i poszukanie i wypożyczenie ciekawych książek zgodnie z zainteresowaniami oraz znanych wierszy. Następnym krokiem było głośne czytanie wybranych książek dla całej klasy. Czytanie skłoniło uczniów do skupienia uwagi, kształciło wyobraźnie, czytanie ze zrozumieniem i umiejętność zapamiętywania. Niektóre znane wiersze uczniowie po przeczytaniu potrafili powtórzyć.
Renata Kubka
3
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca obchodziliśmy ważne święto- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W tym dniu gościliśmy w szkole, podczas otwartej lekcji historii, Pana Józefa Szczotkę, którego opowieści przybliżyły te trudne czasy i ich bohaterów młodzieży klas VII i VIII.
Losy „Niezłomnych” przybliżyła uczniom klas IV- VIII gazetka ścienna wyeksponowana na I piętrze naszej szkoły.
Podczas godzin z wychowawcą uczniowie zapoznali się z historią żołnierzy wyklętych oglądając krótkie filmy historyczne. Wysłuchali też piosenek patriotycznych, które towarzyszyły tamtym czasom i zagrzewały do walki z wrogiem.
Młodsi uczniowie poznali „żołnierzy z lasu” wypełniając kolorowanki z bohaterami, którzy za cenę życia walczyli z nowym okupantem.
Cześć Ich Pamięci!
6
„Smog- problem lokalny czy globalny?”
„Smog- problem lokalny czy globalny?” to tytuł projektu edukacyjnego, realizowanego przez uczniów klasy 5a, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Celem projektu było zwrócenie uwagi na stan atmosfery w ujęciu najbliższego otoczenia oraz w skali globu i zbadanie wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzi, zwierząt, roślin…
Ważnym aspektem projektu było samodzielne poszukiwanie wiedzy, którą uczestnicy projektu przedstawili graficznie w postaci plakatów. W tym celu wykorzystali bogate zasoby biblioteki szkolnej, przejrzeli też własne biblioteczki, zgłębili dane zamieszczone w Internecie.
Grupa dziewcząt przygotowała i przeprowadziła ciekawe zajęcia na temat powstawania oraz skutków smogu (podparte prezentacją multimedialną), podsumowaniem których było wspólne rozwiązanie krzyżówki.
Dopełnieniem była ścienna gazetka tematyczna o smogu, która zawisła w klasie- pracowni biologicznej.
44
2 miejsce w piłce koszowej w powiecie
W dniu 14 marca 2022 r. nasze uczennice zajęły 2 miejsce w powiecie w piłkę koszykową.
Zawody odbyły się na hali sportowej w Głuchołazach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – projekt edukacyjny klasy 8A
Uczniowie klasy 8 A w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zrealizowali projekt „Spotkanie w Berlinie przy East Side Gallery i nie tylko”. Celem projektu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz rozwijanie ich kreatywności. Uczniowie korzystając z zasobów biblioteki szkolnej wyszukali wiersze o tematyce miast europejskich i nie tylko. Wybrali wiersze: Nasza Warszawa – Jan Brzechwa, Paryż – Jan Brzechwa, Berlin 1913 – Julian Tuwim i inne.
W kolejnym etapie projektu uczniowie poszukiwali i selekcjonowali informacje o budowlach, symbolach architektonicznych poszczególnych miast. Budowle szkicowali kredą i węglem, dołączyli również krótkie opisy. Z wykonanych prac uczniowie przygotowali wystawę, którą zaprezentowali społeczności szkolnej.
Młodzież bardzo dobrze zrealizowała zadania projektowe. Podczas realizacji projektu uczniowie wykorzystywali bogactwo literatury, doskonalili umiejętność wyszukiwania informacji, współpracy w zespole i rozbudzali kreatywność.
NO BACKPACK DAY
„W czwartek z szkolnych plecaków rezygnujemy,
książki i zeszyty do pomysłowych torb pakujemy”
W czwartek 10 marca nasi uczniowie kolejny raz zaskoczyli nas genialnym pomysłem. Tego dna tradycyjne torby lub plecaki zamieniliśmy na inne „nosidła”. Było wszystko - wózki na zakupy i dziecięce, skrzynki, walizki, kosze na śmieci, chlebaki, kartony, reklamówki i ….nawet suszarka na ubrania. Było kreatywnie, śmiesznie, ciekawie, kolorowo i pomysłowo :)MEGA POZYTYW :)))) dla wszystkich za pomysłowość i poczucie humoru!!!
9
LEKTUROWY ZAWRÓT GŁOWY w kl. 7b, 7a
W ramach realizacji projektu czytelniczego kl. 7b i 7a zrealizowały następujące działania:
„Nie oceniaj książki po okładce”. A może powinieneś?Projekt realizowany w kl.7b – koordynator: Jolanta Stepek
W ramach realizacji projektu czytelniczego klasa 7b postanowiła podejść kreatywnie
do tematu i chcieliśmy spowodować, aby to okładka była głównym czynnikiem skłaniającym
do przeczytania lektury obowiązkowej pt. „Balladyna” J. Słowackiego, którą to lekturę w tym momencie omawialiśmy.
Główną myślą przyświecającą temu działaniu było pokazanie literatury w sposób kreatywny oraz odkrycie indywidualnego podejścia do literatury i jej zrozumienia. Tworząc okładki tego dramatu, uczniowie, oprócz talentów plastycznych, mieli możliwość pokazania tego, co
w tym dziele ich porusza i fascynuje. Zapamiętali symbolikę „Balladyny” (maliny, dzbanek, nóż, piorun, korona, nóż) i motywy działania tytułowej bohaterki. Najważniejsze przesłanie płynące z tego działania - wzbudzenie zainteresowania lekturą – zostało osiągnięte.Wszyscy znamy to stare przysłowie, które mówi: „Nie oceniaj książki po okładce". Mądre powiedzenie, przydatne w życiu, ale odnośnie książek zupełnie nieprawdziwe, ponieważ każdy wydawca dba o wygląd okładki. Myśląc „okładka", myślimy o pierwszej stronie książki, czyli tej z autorem, tytułem i przyciągającym wzrok motywem. Czytelnik, kuszony setkami propozycji wydawniczych, zwraca uwagę na to, co wpadnie mu
w oko, przyciągnie uwagę, zainteresuje. Nie jest to oczywiście element decydujący o wyborze książki, ale nie ulega wątpliwości, że okładka powinna intrygować i zachęcać do przeczytania danego dzieła.Debata na temat: „Dlaczego warto czytać książki?”
Przeprowadzona w klasie 7b krótka debata udowodniła, że uczniowie mają świadomość korzyści wynikających z czytania książek.
„Czytanie daje moc!” kl.7a,7b – koordynator Joanna Kłoczko
Klasy 7a, 7b wzięły udział w konkursie plastycznym, który polegał na wykonaniu dowolną techniką plakatu zachęcającego do czytania lektur szkolnych.
Do zadań plakatu należy przekazywanie komunikatu w najszybszy możliwy sposób, co udało się uczynić naszym twórcom. Aby odbiorca zrozumiał przekaz, musi odwołać się do swojej wyobraźni i pamięci na temat danego dzieła literackiego.Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie korytarzowej i w sali nr 23.
Jolanta Stepek
Joanna Kłoczko
10
Solidarni z Ukrainą
11 marca upłynął w naszej szkole pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. W tym dniu przyjęliśmy gości z Ukrainy. Dzieci zostały przez wszystkich otoczone troską i przyjazną atmosferą.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie okazali serdeczność, zaangażowanie, zrozumienie i chęć niesienia pomocy. Młodzież zorganizowała ciekawe, kreatywne zajęcia. Był „Spacer po szkole”, gry i zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe i wspłólne zatańczenie Belgijki i innych układów tanecznych.
Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele w sposób symboliczny okazali wsparcie dla objętej wojną Ukrainy, przypiętymi kotylionami i przypinkami w kolorach niebiesko-zółtych. Uczniowie starszych klas wykonali podczas zajęć z wychowawcami plakaty pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, którymi przyozdobili szkolne korytarze.
Cała społeczność szkolna swoją serdecznością, uśmiechem i przyjaznymi gestami pokazała, że losy mieszkańców Ukrainy nie są nam obojętne. W kierunku narodu ukraińskiego ślemy wyrazy wsparcia.
12
I miejsce w gminie w piłce koszowej
W dniu 8 marca w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie odbyły się zawody na szczeblu gminnym w piłkę koszową.
W zawodach wzięli udział nasi uczniowie. Eliminacje odbywały się w dwóch grupach - dla chłopców i dziewcząt.
Uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsce w gminie i awansowały do powiatu, który odbędzie się 14 marca w Głuchołazach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pomoc dla zwierząt
„Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie” – specjalne szkolenie internetowe dla rodziców, opiekunów i nauczycieli
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Nauczyciele
W załączeniu przesyłam informację z Kuratorium Oświaty w Opolu.
Rzecznik Praw Dziecka Poinformował, że szkolenie dla rodziców zostanie przeprowadzone 4 marca w godzinach 19:00-21:00.
Połączenie online będzie otwarte dla wszystkich chętnych na stronie internetowej https://liblink.pl/MnbjOujt9P Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w szkoleniu na żywo, będzie mógł zobaczyć zapis wideo - zarówno z pierwszego, jak i z drugiego spotkania - który zostanie opublikowany na stronie.
Wojna w Ukrainie wstrząsnęła Polską i całym światem. Dzieci i młodzież doświadczają ogromnego lęku, strachu o zdrowie i życie swoje oraz najbliższych. Od kilku ostatnich dni towarzyszą im niewyobrażalnie trudne, nieznane dotąd odczucia i emocje, z którymi bez pomocy osób dorosłych nie będą w stanie przetrwać okresu wojny, nie tracąc zdrowia fizycznego i psychicznego oraz poczucia bezpieczeństwa.
W tych trudnych czasach ogromne wyzwanie stanowi zapewnienie realnej, solidarnej pomocy wszystkim, którzy przybyli z Ukrainy w ostatnich dniach lub dotrą do Polski w najbliższym czasie - ONI szczególnie potrzebują wsparcia i pomocy nauczycieli, wychowawców, psychologów, pedagogów w szkole, placówce oświatowej czy poradni psychologiczno-pedagogicznej. Kadra pedagogiczna polskich szkół i placówek powinna być gotowa, zarówno od strony organizacyjnej, jak i mentalnej, do podejmowania nowych zadań i obowiązków, takich jak np. zapewnienie uczniom odpowiednich warunków pracy na lekcji, podczas zajęć dodatkowych i terapeutycznych oraz wypracowanie właściwego stylu prowadzenia rozmów na temat toczącej się wojny.
W szkole niezbędna jest rozmowa o emocjach uczniów, a także rzetelna, dostoswana do wieku i możliwości percepcyjnych dziecka, informacja o aktualnej sytuacji związanej z wydarzeniami w Ukrainie.
Otwarte dla wszystkich szkolenie Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie jest organizowane przez Rzecznika oraz ekspertów z działającego całodobowo w jego biurze, darmowego Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej RPD https://liblink.pl/TVPVDtHJxd (kliknięcie w link powoduje przeniesienie do zewnętrznej strony internetowej).
„ Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego...”
Karnawałowe szaleństwo w naszej szkole pod hasłem:
„Przebrania karnawałowe zakładamy,
makijażem, maską, tiulem, cekinami kreację przyozdabiamy,
a na dobry humor pączkami się objadamy :) „
W szkole świętowaliśmy kończący się karnawał. Nasi uczniowie, zwłaszcza klas 1-3, kolejny raz wykazali się pomysłowością, kreatywnością i poczuciem humoru. Królowały stroje karnawałowe, cekiny, maski i fantazyjne makijaże karnawałowe :) Było kolorowo i pomysłowo!
Na korytarzach podczas przerw rozbrzmiewała muzyka. Tradycyjnie wspólna zabawa, tańce i śpiew połączyły wszystkich uczniów - tych starszych i tych młodszych. Była belgijka, makarena i układ taneczny dziewczyn z 8 B – bo wszystko to w ramach tematyczno-muzycznych piątków.
Oczywiście nie zapomnieliśmy o Tłustym Czwartku. Każdy ze smakiem zjadł pączka, a nawet kilka pączków :)Ten dzień przyniósł naszym uczniom sporo radości, uśmiechu na twarzy i karnawałowych wrażeń.
Do zobaczenia za rok :)
23
podziękowania dla Stowarzyszenia "Trójka Dzieciom"
Dyrekcja i Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Paczkowie pragnie podziękować Stowarzyszeniu "Trójka Dzieciom" za zakup sprzętu nagłaśniającego.
„Gmina Paczków dla Ukrainy”.
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie włącza się w zbiórkę darów „Gmina Paczków dla Ukrainy”.
Potrzebne środki i artykuły można składać w Naszej Szkole od jutra, tj od 2 marca.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie