• Nasze Projekty

• Poznaj Polskę

• „Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Wsparcie w ramach programu przeznaczone jest na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu.

Celem przedsięwzięcia jest także wsparcie organów prowadzących publiczne oraz niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży, realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego dzieci i młodzieży przez umożliwienie im poznania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Gmina Paczków otrzymała 47966,00 zł na dofinansowanie ośmiu wycieczek dla czterech szkół podstawowych. Łączna wartość projektu wyniosła 66632,00 zł.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie otrzymała dwa dofinansowania po 5000,00 zł na każdą z dwóch wycieczek, przy wkładzie własnym kolejno po 4616,00 zł i 4556,00 zł . Całkowity koszt wycieczek wynosi kolejno 9616,00 zł i 9556,00 zł

W ramach programu „Poznaj Polskę” nasi uczniowie będą brać udział w wycieczkach szkolnych:

1. 25 listopada br. klasy I-III jadą do Opola zwiedzając Muzeum Wsi Opolskiej oraz Muzeum Piosenki Polskiej;
            2. 3 grudnia br. klasy VII-VIII udadzą się do Wrocławia. Celem wycieczki będzie zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego, w szczególności historii centrum Wrocławia.