• Nasze Projekty

• Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża

• Cel ten zostaje zrealizowany poprzez wyposażenie szkół podstawowych województwa opolskiego w niezbędne narzędzia do pracy zdalnej, wynikającej z sytuacji epidemiologicznej w kraju, spowodowanej rozprzestrzenianiem się choroby COVID – 19. Pośrednio wsparciem objętych zostanie 68.480 uczniów uczęszczających do szkół województwa opolskiego z terenu województwa opolskiego oraz 11.046 nauczycieli. Projekt zakłada również Pakiet działań informacyjnych, upowszechniających i świadomościowych skierowany do 385 szkół podstawowych województwa opolskiego, mający na celu rozwijanie kompetencji informatycznych i umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii. Pakiet zakłada m.in. dostęp do bloga zawierającego treści dotyczące zdalnego nauczania, innowacyjnych metod edukacjo-pedagogicznych, inteligentnych rozwiązań, sposobów motywacji, zapobiegania wykluczeniu społecznemu wśród uczniów i nauczycieli w sytuacji izolacji, ograniczenia kontaktów społecznych i zagrożenia zakażeniem. Wśród treści bloga ważny element będą odgrywać przykłady e-lekcji. Będę one miały na celu przekazanie dobrych praktyk oraz przeprowadzenie pilotażu, dotyczącego wzbogacenia lekcji on-line w nowe techniki edukacyjne, związane z kształceniem na odległość. Forma bloga ma stworzyć łatwy w odbiorze, przyjazny format, przystępny dla szerokiego grona odbiorców.